Harran Üniversitesi  
Bologna Bilgi Sistemi
  • Kurumsal Bilgiler
  • Akademik Birimler
  • Öğrenciler İçin Genel Bilgi
  • Diploma Eki
 
AKÇAKALE MESLEK YÜKSEKOKULU
Akçakale Meslek Yüksekokulu Harran Üniversitesi bünyesinde, 1995 yılında Akçakale ilçe merkezinde Vakıflar Genel Müdürlüğünce tahsis edilen binada eğitim-öğretim hizmetlerine başlamıştır.

 

Yüksekokulumuz 2005 yılında DSİ Genel Müdürlüğünden devraldığı yeni yerleşkesine taşınmış ve burada eğitim-öğretim hizmetlerine devam etmektedir.

 

Yüksekokulumuzun bulunduğu kampus içerisinde kız ve erkek öğrenci misafirhaneleri, lojmanlar, yemekhane, lokal, yüzme havuzu, basket, voleybol ve futbol sahaları ile çeşitli amaçlarla kullanılacak olan her biri 400m2 alana sahip 3 adet bina bulunmaktadır.

 

          Eğitim programları, tüm Türkiye’nin ve özellikle Şanlıurfa yöremizin iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde çeşitlendirilmiş olup METEB-YÖK programı çerçevesinde yürütülmektedir.

 

Öğrencilerimizin okul dönemindeki teorik ve uygulamalı öğrenimlerinin iş yeri şartlarında pekiştirilip geliştirilmesini amaçlayan hizmet ve sanayi sektöründe yaptırılan mesleki uygulama eğitimlerine özel bir önem verilmektedir.