Harran Üniversitesi
Bologna Bilgi Sistemi
   
  • Kurumsal Bilgiler
  • Akademik Birimler
  • Öğrenciler İçin Genel Bilgi
  • Diploma Eki

 
 
SİVEREK MESLEK YÜKSEKOKULU

Siverek Meslek Yüksekokulu 1994 yılında Harran Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Şanlıurfa ili Siverek ilçesinde kurulmuştur.

1994-1995 Eğitim - Öğretim yılında açılan Radyo-Televizyon Yayımcılığı ve Gıda Teknolojisi olarak iki (2) program, 40 öğrenci ile açılan Meslek Yüksekokulumuz; ilk binası Siverek ilçesinin Selimpınar mevkiinde şehirden 3 km uzaklıktaki Selimpınar İlkokulu binasıdır. Bu bina Şanlıurfa Valiliği tarafından onarılarak Meslek Yüksekokuluna verilmiştir.

1997 yılında Siverek Kaymakamlığı ve ilçedeki derneklerin girişimi ile Endüstri Meslek Lisesinin ek binası Şanlıurfa Valiliğince Siverek Meslek Yüksekokuluna geçici olarak tahsis edilmiş ve bina Harran Üniversitesi tarafından kısmen tamir edilerek eğitim-öğretime geçilmiştir.

2000-2001 öğretim yılında Radyo-Tv Yayımcılığı Programı Şanlıurfa Meslek Yüksekokuluna bağlanmış, yerine Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı açılmış ve öğretime başlamıştır. Eğitim - öğretim yılında Bilgisayar Operatörlüğü Programı YÖK onayı ile açılmıştır.

YÖK-MEB ortak program geliştirme projesi ile programların isimleri ve ders içerikleri değiştirilmiş dolayısıyla Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Teknolojisi Ve Programlama Programı olarak, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programının ismi Muhasebe Programı olarak değiştirilmiştir.Şanlıurfa-Mardin Karayolu Üzeri 18.Km Şanlıurfa/Türkiye
 Copyright ©Proliz Yazılım